Boka en bibliotekarie
Behöver du hjälp med informationssökning? Känns det stressande att diskutera informationssökningsproblem vid informationsdisken? Då är tjänsten ”Boka en bibliotekarie” något för dig!
Du kan boka tid med en bibliotekarie för högst 60 minuter åt gången för personlig rådgivning i informationssökning om ett visst ämne. Tyvärr har vi ingen möjlighet att ge adb-stöd!
Beskriv ditt informationssökningsproblem närmare på blanketten på bibliotekets hemsida eller på motsvarande pappersblankett i biblioteket. Du blir kontaktad av biblioteket inom tre dagar från det att du lämnat in blanketten.
Tjänsten ”Boka en bibliotekarie” är tills vidare tillgänglig endast på Borgå huvudbibliotek. Tjänsten är avgiftsfri och är ämnad för privatpersoner och icke-kommersiellt bruk.
Boka en bibliotekarie (blankett)
Taggar: bibliotek



