Gå till innehåll

Kontaktuppgifter till Östra Nylands familjerättsliga enhet

Kontaktuppgifter

Tidsbokning och rådgivning må–to kl. 9–11

E-post och avbokning av tid 24/7

Mottagning i Sibbo och Lovisa 1–3 gånger i månaden:

Förman, barnatillsyningsman

Matilda Sjöblom (från 21.6.2022)

avtalsärenden, omständighetsutredningar

019 520 3226 må och ons kl. 9–10

matilda.sjoblom@porvoo.fi

Barnatillsyningsman, socialarbetare

Ailunka, Tiina
avtalsärenden, omständighetsutredningar, adoptionsärenden
019 520 3283 må och ons kl. 9–10
tiina.ailunka@porvoo.fi

Byråsekreterare

Holm, Eva
019 520 4991 må–to kl. 9–11 (Östra Nylands familjerättsliga enhet rådgivning och tidsbokning)
i-u.perheoikeudellinen@porvoo.fi

Tf. Barnatillsyningsman

Behm, Frida
avtalsärenden
019 520 3220 må och ons kl. 9–10
frida.behm@porvoo.fi

Socialhandledare

Haapalahti, Eveliina
koordinering av träffplatsverksamheten, omständighetsutredningar
040 676 1427 och 040 676 1428 (koordinering av träffplatsverksamhet och träffplatsens övervakare)
eveliina.haapalahti@porvoo.fi

Barnatillsyningsman

Karlsson, Tia
avtalsärenden, faderskapsärenden, koordinering av medling i familjefrågor, koordinering av träffplatsverksamheten
019 520 3224 må och ons kl. 9–10
tia.karlsson@porvoo.fi

Barnatillsyningsman

Klemets, Christel
avtalsärenden, faderskapsärenden, omständighetsutredningar
019 520 3249 må och ons kl. 9–10
christel.klemets@porvoo.fi

Barnatillsyningsman

Nieminen, Minna
avtalsärenden, faderskapsärenden, omständighetsutredningar
019 520 4994 må och ons kl. 9–10
minna.nieminen@porvoo.fi