Siirry sisältöön

KoMbination: Käsitöitä ja kehonhuoltoa

  • 28.05.2025
  • 17:30 - 20:30
  • Näsin kartano
Osta liput

Tule viettämään viihtyisä ilta käsitöiden ja teekupposen äärellä kauniissa Näsin kartanossa. Voit neuloa, virkata tai tehdä muita käsitöitä, jotka eivät vaadi ompelukonetta. Illan lopuksi saamme ohjausta kehonhuoltoon ja venytyksiin, jotka on suunniteltu erityisesti käsityöntekijän selälle ja hartioille.

Pukeudu rentoihin vaatteisiin ja ota oma jumppa-alusta mukaan (meillä on myös muutamia vara-alustoja). Käsitöiden lomassa jutellaan ryhdistä, työasennoista sekä tehdään taukojumppaa. Teemme seisten sekä lattialla kehoa avaavia ja vahvistavia liikkeitä ja venytyksiä.

Ilmoittautuminen Porvoon kansalaisopiston verkkopalvelussa.

Tapahtuma on osa Porvoon kansalaisopiston järjestämän KoMbination-nimisen kestävän kehityksen kuukauden ohjelmaa Näsin kartanossa. Näsin kartanon KoMbination-teemakuukausi kestää koko toukokuun ja sisältää muun muassa kiinnostavia lyhytkursseja hyvinvointiin, taiteeseen ja luontoon liittyen. KoMbinationin teemoja kuvailevat sanat yhdessä, hetkessä, käsin tehden, juurilla, luonnossa ja vihreästi. Lue lisää: porvoo.fi/kombination

Muita vastaavia tapahtumia